Çiçekcilik

AnasayfaYazılarÇiçekcilik

Çiçekcilik

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

Çiçekcilik Firmaları

Günümüzde özel günlerde sevgimizin göstergesi olarak hediye alma ihtiyacı duyarız bunun başında çiçek gelmektedir. Bu konuda çiçekçilik firmaları işimizi çok kolaylaştırmaktadır.

Bitkiler, dünyamızı paylaştığımız insanlığa birçok anlamda katkı sağlayan canlılardır. Dünyada sayısız bitki türleri vardır. Ancak çoğu insan için çiçeklerin yeri daima farklıdır. Çiçekler güzel görünümleri hoş kokularıyla insanlarda güzel duygular oluşturur. Kapitalizmin de etkileriyle bu güzel duyguyu insanlara para karşılığında satmak düşüncesiyle birlikte yeni bir iş kolu olan çiçekçilik doğmuştur. Bu iş kolunun rağbet görmüş olduğunu günümüzde çiçek satışı yapan firmaların bir arada bulunduğu federasyonları, birlikleri gözleyerek de söyleyebiliriz.

Türkiye’de çiçekçilik, bitki örtüsünün zenginliği ve dört mevsimi yaşayabiliyor olmasının artılarıyla canlı çiçek satışı yapan firmaların ve kalıcılığı açısından cansız çiçek satışı yapan firmaların belli oranda bir çoğunluk oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Çiçekçilik Sektöründe İhtiyaç Duyduğumuz Özel Günler

Çiçekleri, özel günlerin kurtarıcısı olarak adlandırsak eminim yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Baktığımız zaman anneler günü çiçek buketi, doğum günü çiçeği, sevgililer günü için kırmızı gül, tebrik çiçeği, düğün çelenkleri, gelin arabası süsleme, cenaze çelenkleri gibi birçok özel günümüze eşlik eden sevincimizi, mutluluğumuzu, özrümüzü, hatta bazen üzüntümüzü dahi ifade etmemize yardımcı olan bu çiçekler iyi ki hayatımızdalar.

Çiçek satışı yapan firmalar elbette ki tüketim çağının gereklerine uygun olarak çiçek trendlerini de ortaya çıkarmışlardır.

 


Powered by WISECP
Top