Gelinlikçi

AnasayfaYazılarGelinlikçi

Gelinlikçi

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

Gelinlik Mağazası

Her genç kızın hayallerini süsleyen o şey. Evet, aynı şeyden söz ediyoruz gelinlik. Gelinlik, hayatlarını birleştirme kararı alan iki insanın düğünde ya da nikâhta giymeyi tercih ettiği giysidir. Bu giysi evlenen kişinin; dini, kültürü, gelenek göreneklerine göre değişkenlik gösterse de içerisinde özel bir durumu, kendisini başkalarından ayrıştırdığını ifade eden detayları barındırmaktadır. Gelinlikler bulundukları dönemin modasına göre de şekil almaktadırlar.

En Çok Tercih Edilen Gelinlik Modelleri 

A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik modelinde, vücudun üst kısmını yani beli ve göğüsleri toplayarak belden aşağıya doğru A harfini andıran bir formda geçiş sağladığını görebiliriz. Bu gelinlik modelini hemen hemen her vücut tipine uygun olduğunu söylemek mümkündür. O yüzden risksiz, göze hoş görünen, beğeni oranı yüksek olan bir modeldir.

Helen Gelinlik Modeli

Helen gelinlik, adından da anlaşılacağı üzere Antik Yunan esintisine sahip, mistik kesimleri içerisinde barındıran ve bu kesimin modernize edilmesiyle oluşturulan bir modeldir. Helen gelinlik modelinde, göğüs kısmı tam oturur ve aşağıya doğru daha salaş sade bir formda devam eder.

Balık Gelinlik Modeli

Balık gelinlik modeli, adını gelinliğin formunun tıpkı bir balığa ya da deniz kızına benzemesinden almaktadır. Bu gelinlik vücudu tamamen sararan dizden aşağıya doğru genişleyen bir modeldir. İki farklı balık formu vardır tam balık gelinlik modeli dizlerden itibaren genişleyen yarım balık gelinlik modeli kalça bitiminden itibaren genişleyen şeklindedir.

Prenses Gelinlik Modeli

Prenses Gelinlik modeli; kabarık gelinlik modeli ya da balo tipi gelinlik modeli olarak da ifade edilir. Belden aşağıya doğru kabarık oldukça hacimli bir form verilerek belin inceliğini ortaya çıkaran aynı zamanda özellikle armut vücutlu kadınların varsa birazcık fazlalıklarını gizleyen bir modeldir.


Powered by WISECP
Top