İkinci El Eşya

AnasayfaYazılarİkinci El Eşya

İkinci El Eşya

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

İkinci El Eşya Alım Satımı

 İkinci el eşya alım satımı, bu kavram artık ne kadar da hayatımıza yerleşmiş durumda farkında mısınız? Artık bizim için ihtiyaç fazlası olan hemen hemen her şeyin başkasının ihtiyacı olabileceği durumu böyle bir sektörün var olmasına zemin hazırlamıştır.

İkinci el eşyalar aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi kapsamaktadır. İkinci el beyaz eşya, ikinci el mobilya, İkinci el buzdolabı, ikinci el çamaşır makinası, ikinci el bulaşık makinası, ikinci el fırınlı ocak, ikinci el yatak, ikinci el koltuk takımı, ikinci el oturma grubu, ikinci el elbise dolabı, ikinci el gardırop, ikinci el baza, ikinci el ofis mobilyaları, ikinci el çocuk odası, ikinci el cep telefonu bunlar en alışık olduğumuz uzun zamandır aşina olduğumuz ikinci el piyasasının sirkülasyonunu sağlayan öncelikli ürünlerdir. Ancak günümüzde hızlı tüketim alışkanlığından da kaynaklanmakla beraber insanlar kullanmaktan sıkıldıkları ya da ihtiyaç fazlası olarak gördükleri eşyaları ellerinden çıkarmaya, paraya dönüştürmeye ihtiyaç duyarlar. Alışık olduğumuz bu eşyaların yanı sıra ikinci el kıyafet, ikinci el oyuncak, ikinci el çanta, ikinci el kitap, ikinci el ayakkabı, ikinci el gelinlik, ikinci el damatlık vs. daha aklımıza gelebilecek birçok ürün sıralanabilir.

İkinci el eşya alım satımı yapan firmalar bünyesinde spot ürünlerde bulundururlar. Bu kişilere o yüzden aynı zamanda spotçu da demekteyiz. Spot dediğimiz bu ürünler bazı kimselerin düşündüğünün aksine ikinci el değildir. Üretici firmalardan daha düşük maliyetle elde edilen ürünlerin, düşük kar marjıyla satışa sunulduğu ürünlerdir.

İkinci El Eşya Almayı Düşünenlere İpucu

İkinci el eşya alırken nelere dikkat edilmeli;


Powered by WISECP
Top