Kırtasiye

AnasayfaYazılarKırtasiye

Kırtasiye

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

Kırtasiye Dükkanı

Kırtasiye, kalem, defter, silgi vb. araç gereçlerdir. Bu araç gereçlerin satıldığı yerler de kırtasiye dükkânı ya da kırtasiye malzemeleri satılan yer olarak değil kısaca kırtasiye olarak ifade edilmektedir.

Yazımızın özellikle okulların açıldığı bir döneme denk gelmiş olması da gündeme parmak bastık tabirini akıllara getiriyor. Öğrencilerin heyecanı bambaşka özellikle pandemi sebebiyle evlere hapsolmuş. Okulda olması gereken dönemde evde ekran başında öğretmenleriyle derslerini kaçırmamaya çalışan, ekranın soğuk yüzüyle sınıfın o sıcacık havasını solumadan geçirmiş oldukları bir düzenden alıştıkları ya da yeni başlayanların alışacakları bir düzene dönüyorlar.

Elbette ki bu heyecanın yanı sıra görev ve sorumluluk bilinci tekrar yerini alıyor. Okula hazırlık sürecinde gereken tüm ihtiyaçlar liste haline getiriliyor. Biz de bir kırtasiyecinin tezgâhı açma edasıyla sizlere bulabileceklerinizi sıralayalım. Belki bu sayede kaçırdıklarınız olursa listeyi güncelleyebilirsiniz.

Kırtasiye Malzemeleri

Kalemler;

Uçlu kalem, kurşun kalem, tükenmez kalem, boya kalemleri, tahta kalemi

Defterler;

Kareli defter, çizgisiz defter, çizgili defter, müzik defteri, resim defteri, spiralli defter

Boyalar;

Pastel boya, kuru boya, sulu boya, guaj boya, akrilik boya, parmak boyası, yüz boyası

Resim gereçleri;

Tual, palet, şövale, resim fırçası,

Diğer ihtiyaçlar;

Okul çantası, suluk/matara, silgi, açacak, mürekkep, fotokopi kâğıdı

Bu ürünlere ve daha fazlasına ulaşabilmek için kendinize en yakın kırtasiye malzemesi satan yerler, ekonomik anlamda da yormaması için uygun kırtasiye malzemeleri satışı yapan yerler alışverişamacınız bireysel ihtiyaçlarınız için değilse toptan kırtasiye malzemeleri satışı yapan firmalar şekkinde bir filtrelemeyle aradığınıza ulaşabilirsiniz.

 


Powered by WISECP
Top