Klima Servisi

AnasayfaYazılarKlima Servisi

Klima Servisi

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

Klima Bakım Onarım

 Klima, kulanım koşullarına göre ortamı soğutma, ısıtma, nem kontrolü, havalandırma işlevlerini gerçekleştiren bir cihazdır. İhtiyacımız olan konforu sağlayan bu cihazı hemen hemen bütün kapalı alanlarda görmemiz mümkündür. İnsanların günlük yaşantılarının büyük bir bölümünü kapalı alanlarda geçiriyor olması o alanın sıcaklık-soğukluk derecesini, nem dengesini koruyabilmesi, hava sirkülasyonunun sorunsuz gerçekleştirilmesi ve toz, duman gibi zararlı maddelerin filtrelenmesi klimalar sayesinde gerçekleşebilmektedir.

Klimaların hayatımızı ne denli kolaylaştırdığını bize nasıl bir konfor sağladığına değindik elbette ki bu konforu sağlarken yorulmuş, yıpranmış olabilecekleri gerçeğini de unutmayalım. Klima bakımının belli dönemlerde yapılmasına özen gösterelim. Bu konuda klima tamiratı, klima gaz dolumu, klima temizleme ya da klimanızın montajını gerçekleştirmek isterseniz klima montajı yapan klima servisinden yararlanabilirsiniz.

Klima Kullanımında Nasıl Tasarruf Edebilirsiniz?

  1. Klimanızı soğutma modunda çalıştırdığınız zaman ortamın hemen serinlemesi için en düşük derecede ayarlamamalısınız. Türkiye şartlarında sizi serinletecek en ideal seviye 24 ila 26 derecedir. Bu durum elektrik tüketimi açısından tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.
  2. Havanın çok sıcak olduğu günlerde güneş ışınlarının ortamı daha fazla ısıtmaması için perde, panjur gibi yardımcıları kullanmalısınız.
  3. Klima motorunun hava giriş çıkışının engellenmiş olmaması ve mümkünse gölgeli bir noktaya konumlandırılmış olmasına dikkat etmelisiniz.
  4. Klima bakımını zamanında yaptırmalı filtre temizliği, klima yetkili servisleri tarafından zamanında yapılmalı.

 

 

 


Powered by WISECP
Top