Kuaför

AnasayfaYazılarKuaför

Kuaför

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

KUAFÖRLÜK

Kuaför, bir kimsenin saç, kaş, tırnak vs. imajıyla alakalı çalışmalar yapan kişidir. İmaj çalışmaları kadın ya da erkek fark etmeksizin yapılabilir. Kuaförlerin adınlar tarafından daha çok rağbet gördüğü söylense de şimdilerde erkekler tarafından da sıklıkla tercih edildiği, güzellik algısının cinsiyet gözetmediği bir gerçektir.

Kuaförler mesleklerini icra ederken mutlaka çağa ayak uydurmalıdır. Zamanın yerinde saymadığı gibi kendilerinin de aynı şekilde sürekli değişen modayı takip etmeleri ve beklentileri o yönde karşılamaları gerekmektedir. Kuaförler artık bir nevi bizim aile bireyimiz diyebiliriz. Vereceğimiz imaj kararlarıyla günlük yaşantımızda oluşturduğumuz çizgimiz, duruşumuz bizler için büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden kuaför seçimini yaparken titiz davranmak gerekmektedir. Aynı şekilde kuaförler de kendilerine daima en yeni olanı eklemelidir. Ürün yelpazesini geniş tutmalıdır.

Kuaförler Ve Çalışmaları

Pazarın oldukça geniş olmasına karşın sektörde hâkimiyet kurmak isteyen öne atılmak isteyen firma sayısı da oldukça fazladır. Az önce de söylediğimiz gibi kuaförler ürün yelpazesini geniş tutmalı ve beklentileri en maksimum olacak şekilde karşılayabilmeliler. Önceleri, saç kesimi, saç boyası, fön, maşa gibi saç odaklı çalışmalar yapılsa da şimdilerde ombre, sombre, saç kaynak, balyaj, perma, kaş, kaş tasarımı, microblading, kıl tekniği, kaş dizayn, kaş kontürü, profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, manikür, pedikür, protez tırnak, nailart, kalıcı oje, ipek kirpik gibi belki de sayamadığımız daha bir çok çalışma yapılmaktadır.

 


Powered by WISECP
Top