Kuyumculuk

AnasayfaYazılarKuyumculuk

Kuyumculuk

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

KUYUMCULUK VE TAKI TASARIMI

Kuyumculuk, tarihin çok eski dönemlerinden bu yana kendisine yer bulmuş olan bir meslek grubudur. Kuyumculuk kelime anlamı itibari ile eski Türkçede kuy-mak yani dökmek anlamında kullanılmıştır. Buradaki dökmek ifadesi maden dökmektir. Tarihin çok eski dönemlerinde yer bulmuş olmasının yanı sıra tarihin her döneminde insanların gözdesi olma durumunu eskitmemiştir.

Kuyumculuk, ticari bir faaliyet olmanın yanı sıra aynı zamanda sanatın da önemli bir kolunu temsil etmektedir. El becerisi ve beraberinde görsellik, estetik algısı bu kıymetli madenin işlenmesi ve satışa sunulması işlemi kuyumcuları oluşturmaktadır. İnsanlar geçmişten günümüze bu eşyaları hem süslenmek hem de yatırım amacıyla kullanmışlardır.

 

Kuyumculuk Mesleği Esasları

 

Kuyumculuk Ürün Yelpazesi

İnsanların en çok tercih etmiş oldukları ürünler Gram altın, Çeyrek altın, Tam altın, Cumhuriyet Altını, Reşat Altın, 22 Ayar Altın, 14 Ayar Altın.  Spor Altın Bilezik, Satarken Zarar Etmeyen Bilezik Modelleri, Yatırım amaçlı Bilezik modelleri, İşçiliksiz bilezik modelleri, Burma Bilezik, Kelepçe Bilezik, Kaburga Bilezik, Adana Burma Bilezik, Trabzon Hasırı, Akıtmalı Bilezik, Frenk Bağı Kolye, Akıtmalı Kolye, Tuğralı Kolye vb. daha sayabileceğimiz birçok alternatif mevcuttur.


Powered by WISECP
Top