Su Tesisatı

AnasayfaYazılarSu Tesisatı

Su Tesisatı

Henüz içerik eklenmedi. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

Sıhhi Tesisat

Su tesisatı, bir binaya ait olan temiz suyun borularla desteklenerek musluklara, kirli suyun borularla desteklenerek lağım, kanalizasyon gibi yerlere aktarımının sağlanması ya da yenilenme, bakım/onarım ihtiyacı duyulan boruların tekrar döşenmesi işlemidir.

Su olmazsa olmazımızdır. İnsanoğlu susuz en fazla 3 gün yaşayabilir. İçme suyunun dışında suyu hayatımızın her alanında kullanmaktayız. Yediğimiz besinlerin oluşumu için suyu ihtiyacımız var. Bu besinlerin temizlenebilmesi ve yemek yapabilmemiz için suya ihtiyaç duyarız. Hijyen özellikle son zamanlarda dilimize pelesenk olmuş olan bir kelime ve hijyenik bir ortamın oluşumu için de su olmazsa olmazdır. Kişisel temizliğimiz, öz bakımımız için de yine aynı önem derecesiyle suya ihtiyaç duymaktayız.

Su Tesisatında Meydana Gelen Arızalar

Yazımızın başında suyun bizler için ne kadar önemli olduğunu ve bu sistemsel düzeneğin herhangi bir aksaklıkla karşılaşmaması adına yapılan çalışma üzerine konuştuk. Ancak ne kadar dikkat edersek edelim ya da elimiz de olmayan bazı durumlar nedeniyle gerçekleşebilen sorunlar vardır. Bunlar;

Su tesisatında boruların dayanıklı olmayan malzemeler kullanılarak döşenmiş olması, borular tamamıyla bir bütün olamayacağı için borulara takılmış olan ek parçaların sorun çıkarmış olması, uzun yıllar kullanılan boruların oksitlenme sebebiyle deforme olmaları ya da iyi arıtılamayan suların kireçli olmaları sebebiyle borulara vermiş olduğu zararlar su tesisatında ciddi hasarlara yol açmaktadır.

Su kaçağı, musluk tamiratı, su tesisatı döşeme, pis su tesisatı döşeme, iç pis su tesisatı döşeme, kırmadan su arıza tespiti, sıhhi tesisatçı, 7/24 acil su tesisatçısı, tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, gider temizleme, klozet tamiri, sifon tamiri, su sayacı montajı vs. gibi durumlarda su tesisatçılarından yaralanabilirsiniz.

 


Powered by WISECP
Top